Son dakika: Whatsapp, İnstagram, Facebook çöktü! Facebok, İnstagram, Whatsapp kimin? Mark Zuckerberg kaç yaşında, serveti ne kadar?

Facebook, İnstagram ve WhatsApp uygulamalarına erişim problemi yaşandı. Birçok kullanıcı ise bu uygulamaların kime ait olduğunu araştırdı. İşte Facebook, İnstagram ve WhatsApp kimin? sorusunun yanıtı…

Facebook kimin?

Facebook uygulamasının kurucusu Mark Elliot Zuckerberg olarak bilinmektedir. 4 Şubat 2004 yılında kurulan Facebook’un girişimcileri arasında Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz ve Chris Hughes yer alıyor. 

Mark Zuckerberg kimdir?

Mark Elliot Zuckerberg 14 Mayıs 1984 yılında doğmuştur. New York’ta doğan Mark Zuckerberg Amerikalı bilgisayar programcısı, girişimci ve Facebook’un kurucusudur.

WhatsApp kimin?

WhatsApp uygulamasının kurucuları Jan Koum ve Brian Acton olarak biliniyor. 

19 Şubat 2014 yılında Facebook, Inc. tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

Instagram kim kurdu?

Instagram uygulamasının kurucusu olarak Kevin Systrom ismi biliniyor. 

Latest articles

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img