O Hastalığı Taşıyanlara Bankalar Kredi Vermeyecek!

Son dönemlerde bankalara kredi için başvurular artmış durumda. Bankalar ise bazı hastalığı olan kişilere ise kredi vermek istemediklerini belirtiyorlar.

Koronavirüs ’ün hayatımıza girmesiyle çoğu vatandaş ekonomik olarak birçok zorluk yaşadı. Ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar ise çareyi bankalara başvurarak kredi çekmekte buldu.

KALP HASTASI YA DA KANSERSENİZ BANKALAR KREDİ VERMİYOR

Koronavirüs ile birlikte birçok vatandaşın ihtiyacı artı. Artan ihtiyaçlar ise insanları bankalara kredi başvurusunda bulunmaya itti. Bankalar büyük şirketler ve işletmeler gibi yerlere şartları sağladığında kredi verirken, vatandaşlara kredi verdiğinde ise sağlık şartı aramaya başladı. Artık bankaya kredi almak için gittiğinizde sizi kalp rahatsızlığınız ya da kanser gibi bir hastalığınızın olup olmadığı gibi ilginç sorular soruluyor. Bunun nedeni ise bankaların hasta olanlar için hayat sigortası yapmayız demesi. Eğer bankalara kredi başvurusunda bulunduysanız ve bu hastalığınız varsa bankalar size kredi vermekten vazgeçiyor.

BANKALAR BİZİ YAŞADIĞIMIZ HALDE ÖLÜ OLARAK SAYIYOR

Bankaların kredi vermek için aradığı şartlar ise 18 yaşını doldurmuş olmak. Kredi notunun iyi olması. Sigortalı bir işte çalışmak. Üzerinde herhangi bir ipoteğin bulunmaması gibi birçok özellik aranıyor.  Fakat bankalar ihtiyacınız olsa da kalp krizi ve kanser hastalığını atlatanlara kredi vermiyor. Bankaya başvurarak kredi almak isteyen vatandaşlar, hastalığı atlatsalar bile kredi alamıyor. Bankalar, ‘Hasta olanlar için hayat sigortası yapmayız’ derken, BDDK, ‘Her banka kredi ve risk politikasını kendisi belirler’ açıklamasında bulundu. Bu açıklamaya isyan eden vatandaşlar ise sağlık problemleri yüzünden yaşarken bankalar tarafından resmen ölü olarak görüldüklerini söyleyerek tepki gösteriyorlar.

Latest articles

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img