Kişisel veri hırsızlığı herkesi vurabilir

Beylikdüzü içerisinde yaşayan bir adam kendisine sabah saatlerine kadar siparişler geldiğini söyledi. Kişisel bilgilerinin internet ortamında yayıldığını ve istediklerini yapmadıkları halde onu sürekli olarak rahatsız edeceklerini açıkladılar. Bilgisayar korsanları bu adamı sabaha kadar rahatsız etti.

Kapıda ödemeli yemek siparişleri gören bu adam ilk etapta ne yapacağını şaşırdı. Ancak bunun hukuki bir süreç için kullanılma ihtimalini aklına getirdi. Bu nedenle tüm siparişleri cep telefonu ile video kaydına aldı. Sabaha kadar gelen tüm siparişler kaydedildi.

Kişisel verileri çalınan bu şahıs son derece önemli açıklamalara yer verdi. Aslına bakacak olursak onun açıklaması birçok kişiye ders olacak nitelikte. Bazı illegal siteler üzerinden kendi kişisel verilerinin çalındığını söyleyen adam sürekli olarak rahatsız ediliyor. Kişisel veri hırsızlığı giderek yayılıyor.

Kendisine sabaha kadar yemek siparişi gönderiliyor. Aynı şekilde defalarca cep telefonunun çaldığını söyleyen bu adam bilgisayar korsanlarının sürekli onu rahatsız edeceğini düşünüyor. Bunun yanlış olduğunu söylemek doğru değil. Genellikle bilgisayar korsanları istediğini alana kadar devam ediyor. Eğer kişisel verileriniz çalınırsa bilgisayar korsanlarının istediğini yapmayın. Bunun yerine yasal yollara başvurun.

Latest articles

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img